Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

HAS’ın tarihçesinde şahıs ve/veya firmaların hasar ve sonrası karşılaştığı sorunların çözümü amacıyla sektöre yenilik getirmek amacı vardır.

İLETİŞİM

Hakkımızda

Hakkımızda

Has Hasar markasıyla yurt içinde ve yurt dışında meydana gelen uçak gemi tren deniz ve karayolları trafik kazalarında yaralanan veya ölen kazazedelerin tazminat hakları için kuruldu. 

 

Has’ın tarihçesinde şahıs ve/veya firmaların hasar ve sonrası karşılaştığı sorunların çözümü amacıyla sektöre yenilik getirmek amacı vardır. Has Hasar olarak, alanında yetkin ve uzman kadromuzla Türkiye genelinde sigorta hukukunun her aşamasında müşterilerimize hizmet veren bir danışmanlık firmasıyız.

 

HAS, Türkiye’de Bireylere, Filo Kiralama ile Servis şirketlerine ve hizmet ettiği diğer bağlantılı sektörlere finansal ve süreç destek çözümleri sağlayan ana çözüm ortağı olarak hızla büyümeye devam etmektedir.

 

Has hasar mağdurun tazminat taleplerine destek ve hak ettiği değerin sağlanması için öncülük eder. Uzman kadromuzla birlikte siz değerli mağdurlarımızın bütün sorunları çözerek sonuca ulaştırmaktayız.

 

Has hasar kazaların azaltılması içinde gerekli önlemlerin alınmasına yönelik çalışmalar da yapmaktadır. Has Hasar Kazazede Danışma ve Asistanlık şirketi’nce tüm hava, kara, deniz araçlarında meydana gelen kazalar sonucu ölüm, sakatlık, tedavi giderleri ve tazminat hakları için bizden yardım alın.

 

NEDEN BİZ ?
Has Hasar konusunda uzman ve deneyimli kadrosu ile Hasar Yönetimi ve Danışmanlık Hizmetlerinde ülkemizde önemli ölçüde eksikliği hissedilen bir alanda faaliyet göstermektedir.

 

Sigortalı yaşamın etkin olarak yaygınlaşmaya başladığı ülkemizde sigorta kapsamında oluşan her türlü zararın (Bedeni ve maddi zararlar) ortadan kaldırılması maksadı ile kurulmuştur. Hasar tasfiyesi işlemlerini Türkiye’de mukim sigorta şirketleri, Türkiye Motorlu Taşıtlar Bürosu (Yabancı plakalı araç kazaları), Güvence Hesabı nezdinde vatandaşlara danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

Kaza sonucunda ortaya çıkan zararların tespitinde; konusunda uzmanlaşmış ve deneyimli bir ekip çalışması sonucunda çözümlenebilmektedir.

 

Mevcut sigorta sektöründeki rekabet koşulları ve olumsuz yaklaşımlar maalesef kaza olayları sonucunda birtakım mağduriyetlerin oluşmasına neden olmaktadır.

 

Ortaya çıkan mağduriyetlerin giderilmesi için mutlaka konusunda uzman ve deneyimli bir ekibin profesyonel desteğine ihtiyaç duyulmaktadır. Öyle ki; bazen bilgi sahibi olmadığımız pek çok konuda hakkımızın olduğunu ancak konusunda uzman, deneyimli kuruluş ve kişilerden öğrendiğimiz bir gerçektir.

 

Kaza sonucunda sigorta şirketlerinden talep edilecek her türlü bedeni ve maddi kayıplar bazen sonucu belli olmayan uzunca bir süreci gerektirmektedir. Bu durum ilgili kuruluşların keyfi tutumlarından kaynaklanabileceği gibi bazen de hak sahiplerinin haklarını takip etme konusunda yeterli bilgiye sahip olmamalarından kaynaklanmaktadır.

 

Oysa mevcut yasalar ve sigortacılık mevzuatı kaza ve zarara uğrayan insanları korumayı amaçlamaktadır. Kaybedilen her değerin mutlaka karşılığı olacağı bilinci ile hareket edildiği takdirde zararların telafi edilmesi mümkün olabilmektedir.

 

Ancak her konuda olduğu gibi sigorta işlemlerinde de bilgi birikimi olan ve konusunda uzman personel ile sizlere vereceğimiz danışmanlık vasıtasıyla doğru yol olarak görünmektedir. Has Hasar bu düşünce ve anlayıştan hareketle ortaya çıkmıştır.

 

Misyon & Vizyon

Değişen ve gelişen bir anlayışla, etik, makul ve mevzuata uygun koordinasyon sağlayarak, sigorta kapsamında hasar tasfiyesi işlemlerini yerine getirmek, hizmet kalitesini sürekli artırarak bu olaylar sonucunda zarar gören vatandaşlarımıza her türlü desteği sağlamaktır.